Eesti lipu päev 140 04. juuni Meeri Tatar

4. juunil tähistas kogu riik Eesti lipu 140. aastapäeva. Eesti Lipu Selts ja Viljandimaa Muinsuskaitse Ühendus on võtnud südameasjaks sel päeval meeles pidada ja meenutada Emilie Rosalie Beermanni isiku tähtsust Eesti lipu sünniloos. E.R. Beermann on esimese sinimustvalge õmbleja ning tema põrm on maetud Viljandi Vanale kalmistule.

Mälestustseremoonia toimus tema viimases puhkepaigas. Tseremoonia avas Eesti Lipu Seltsi liige Kalmetu Kooli direktor Ain Keerup. Kõnelesid Viljandimaa Muinsuskaitse Ühenduse esimees Jaak Pihlak, Eesti Lipu Seltsi juhatuse liige Trivimi Velliste ja Naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaine Jane Särg. Pidulikku sündmust õnnistas piiskop Marko Tiitus.

Üritust kaunistasid paarkümmend lehvivat sinimustvalget. Lipurivis seisid koos Kalmetu Kooli õpilastega paljude Viljandi valla koolide õpilased seal hulgas Kolga-Jaani Kooli õpilased Romet Jürjo ja Ken-Raidon Paabus ning Sakala ringkonna kodutütred ja Sakala Maleva noored kotkad.